I’m a Cyborg, But That’s OK ( Tuhaf bir aşk hikayesi….)

im-a-cyborg-but-thats-ok

Çok doğal, sıcak içten bulduğum bir filmdi. Esas kızımızın o güzelliğinden eser yok, esas oğlanımızda ne kadar uğraşılsada hala şirin kalmış. ( karakter isimleri kullanmayı pek sevmiyorum, bunda korece isimlerin zorluğunun büyük bir payı olsa gerek:) ) Filmimiz esas kızımızın bir radyo fabrikasında çalışmasıyla başlar, herkes güzel güzel işini yaparken o kabloları bileğine açtığı bir kesikten içeri sokunca, intihar şüphesiyle hastaneye yatırılır. Kimsenin bilmediği şey ise kızımız kendini bir robot sanıyordur.

Cha Young-goon (Im Soo Jung) kendini fare sanan ve sürekli turp yiyen büyükannesi tarafından büyütülmüştür. Büyükannenin hastaneye kaldırılmasıyla işler değişir. Çünkü büyükanne takma dişlerini unutmuştur. Cha o takma dişler sayesinde elektronik eşyalarla konuştuğunu farkeder ve büyükannesini götüren kişilerden öç almak için ant içer. Ama merhameti buna izin vermez.

İşte bu noktada Park Il-sun (Bi-Rain) girer. Park insanların yeteneklerini, duygularını, kişilikleri çalan ( ayrıca gerçekten hırsızlık yaptığı için de tutuklanmıştır.) bu yüzden de bir gün küçülük hiçliğe karışacağına inanan hastane sakinlerindendir. Cha Park’ten merhametini çalmasını ister ve işte burada olaylar başlar, tabi ikili arasında o tuhaf aşk hikayeside başlar….

Film genelde eğlenceli geçiyor ama içten içe üzüldümde diyebilirim. Cha nin elektrikli aletlerle konuşması, ev aletlerinin kullanım kulavuzları var diye kıskanması, Park’ın tuhaf halleri, Ve hastanedeki her biri ayrı özellikte olan diğer sakinler…. tüm bunlar yüzünüzü güldürecek cinsten.  Hele o florasan lambalar yokmu, acaba gerçekten bizi duyabiliyolar mı diye sormadan edemedim. ( Etkisine maruz kaldığım bir film daha;) )

topluterapi

Bu resimde toplu terapi seansından, sevdim bu terapileri  özellikle kafes şeklindeki yapıyı. Bu terapilerin ne kadar faydalı olduğu tartışılsada eğlenceli sahnelerdi. 🙂

Bunu söylemeden geçemeyeceğim, Rain’in Haydi’nin şarkısını söyleyişi var ki, ilk defa bu kadar güzel söyleyenini duydum. Bunu duymak için bile izleyebilirsiniz diyebilirim.

Ve böylece ilk yazımın sonuna geldim, uzun lafın kısası ( Baya uzatmışım:) ) boş bir zamanınızda mutlaka izleyin diyorum. Arşivime ekledim, yaz tatilinde tekrar izlemek dileğiyle hoşçakal I’am Cyborg, But That’s Ok….

I’m a Cyborg, But That’s OK ( Tuhaf bir aşk hikayesi….)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s