Dream/ Deurim (2009) Hayallerinin Peşinde…

Hayallerinizi peşinden gidermisiniz, gerçekleşmesi çok zor olsa bile….

Evet dizimize çevirmeden izlemeyi sevmediğim için bende hepsini izlemedim. İzlediğim yere kadar anlatayım da sonu hepimize süpriz olsun. 😀

Dizimizin daha ilk bölümünde spor camiyasının arka planında ne işler döndüğünü görüyoruz. Şirketine bağlı olan ünlü menajer Nam Jae Yul (Joo Jin Mo) şirket bünyesindeki sporcular için çeşitli düzenbazlıklar yapmıştır. ( Sporcuları firmadan ayrılmamaları için gizli görüntüleriyle tehdit etmek, onlara doping temin etmek gibi…) ama  bir sporcunun menajerinin yaptıkları medyaya açıklamasıyla işler tersine döner. Şirket patronu bütün suçu Menajere atıp bu işten sıyrılmak ister. Bunu farkeden  Nam Jae Yul patronun bu işleri ona yaptırdığı gösteren bir video kaydeder ve bunu basına verir ama unuttuğu bir şey vardır. Patronun bağlantıları ondan daha geniştir ve bu planı öğrenir. Menajer şirketten kovulur ve tüm varlığına el konur.

Gelelim Lee Jang Suk (Kim Bum)’a, Jang babasının borçları yüzünden ıslah evinde yatmıştır. Islah evinden çıktığı gün borçlular peşini hala bırakmaz. Bu sırada babasının öz babası olmadığı öğrenir. ( ki bence öz banası, izleyip öğreneceğiz, sadece bir tahmin.) Jang bir arkadaşının yardımıyla bir gece kulübünde garson olarak işe başlar.

O sıralarda menajer yeni bir sporcu peşindedir. artık tüm amacı çok iyi bir boksör bulup onun sayesinde patronundan öç alabilmektir. Busan şampiyonunu bulan Nam onu binbir dolapla menajeri olmasına ikna eder. Bunu kutlamak için gece kulübüne gelirler ve olanlar olur. Busan şampiyonu Garson Jang’ı kızdırır ve bir yumrukla şampiyonu yere serer. ( yumruğu kendine özgü bir stille atıyor ve çok etkili) Busan şampiyonun çene kemiği kırılır ve uzun süre ringlerden uzak kalmak zorundadır. Menajer acemiler ligine adını yazdırdığı için mutlaka bir boxsör bulmak zorundadır. Son çare olarak Jang’a ringe çıkması karşılığında şikayetti olmayacaklarını söyler. Böylece Jang ilk kez ringe çıkar ve yeteneği keşfedilir.

Jang’ın yeteneğini gören Nam onunla devam etmek ister ama önce eğitilmesi gerekmektedir. Bunun için eğitmen ararlar ama bu çok zor olacaktır. Çünkü menajerin kötü bir geçmişi vardır. Yine o meşhur hilleli yöntemlerini kullanarak bir spor salonuna kendini kabul ettirmeyi başarır. So-yeon Park (Dambi Son) babasının antranörlük yaptığı salonda eğitimlere başlanır. Bakalım Jang başarılı olabilecekmidir….

Dizide spor dünyasında ki olayları, azmin neler kazandırabileceği, bir gencin masum aşkını, bir menajerin hırsını, bir antranörün geçmişle olan mücadelesini ve daha bir çok şeyi görüyoruz.

Diziden küçük notlar:

Başrolerden şarkıcı ve model olan Son Dam Bi’nin ilk oyunculuk tecrübesi.

– Dizideki şarkıcılarımız bu kadar değil birde boksörü canlandıran Chung Rim de oynamaktadır. Müzik piyasasına bu sene katılan Chung,  Bi Rain’e benzetilmektedir.

Diziyi izlemek isteyenler altyazılara buradan ve buradan takip edebilirler. Videoları ise buradan (şifre site adıdır) indirebilirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s