Petty Romance “Jjae Jjae Han Romaenseu”

petty romance

Geçen seneden beri altyazısnın çıkmasını bekleyip unuttuğum filmlerden biri daha. Artık bir liste yapacağım bunları, gerçi ansızın bir yerde görüp hatırlayınca ayrı bir seviniyorum:)

Filmimizin konusuna gelirsek; Çizgi roman ressamı  Jeong-bae (Lee Sun Gyun)  aksiyon türünde çizdiği serileri yayınlayacak  bir yayınevi bulamaz. Annesinden kalan tek hatıra tabloyu kurtarmak için paraya ihtiyacı vardır. Tam pes etmek üzereyken eski bir arkadaşı bir yarışmadan bahseder. Ucunda büyük bir para ödülünün olduğu yarışmada yetişkinler için erotik 4 bölümden oluşan bir seri çizmesi gerekmektedir. Kendi hikayeleri başarılı olmayıca bir yazarla anlaşmaya karar verir.

Da-rim (Choi Kang Hee) ise pek de başarılı olmayan bir yazardır. Son işi bir kadın dergisinde seks tavsiyeleri yazmak olsada kendisi bunlardan bir haberdir. Seks konusunda deneyimi olmayan Da-rim okudukların yola çıkarak profesyonel görünmeye çalışır tabiki sürekli çuvallar ve bu anlarda romantik-komedimizin komedi kısmını oluşturur.

Da-rim her zaman ki çok bilmiş haliyle çizgi roman yazarlığı işine başvurur ve eğlence tam bu noktada başlar. Da-rim’im mükemmeliğin vücuda gelmiş erkek ikizi ve nerede bir yakışıklı erkek görse kancayı ona atan iş arkadaşı, Jeong bae’nin telekulak arkadaşı da eklenince hikayeye tadından yenmiyor. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s